Neexistuji proto,abych změnil svět. Existuji, abych žil svůj život způsobem, který mě učiní šťastným.

Odcházíme z minulosti

8. července 2012 v 23:48 | Enelya |  Ve větru...
Opravdu už jsem hodně dlouho nepsala. Maturita je pro mě už pěkných pár týdnů minulostí, popravdě byla hned ten den, kdy jsem úspěšně odmaturovala. Vskutku odmaturovala. Uplynulo docela dost času, hodně se toho stalo a stále nemám pocit, že by maturita byla nějakou mimořádnou/ zlomovou událostí mého života. Asi se na to dívám trochu jinak než většina ostatních. Taky jsem si myslela, že mi škola bude chybět. Jak se to říká? Že najednou bude pocit prázdnoty. Pravda je, že mi nechybí vůbec nic, ani jednou jsem neměla pocit, že bych měla být ve škole, ani jednou nepřišla taková ta nostalgie, že už to bylo naposled. Spíš jako by to vše bylo někdy hodně dávno.

Vlastně poslední dny, vždy když se odhodlávám napsat článek, přemýšlím, zda to tady nemám rovnou pověsit na hřebík. Pořád tvrdím, že jsem stále stejná, ale není to tak úplně pravda. Jsem pořád ten stejný člověk, překvapivě, jenom si uvědomuji čím dál tím víc věcí. Už dávno nejsem dítě. Vůbec nevím, kdy nastal zlom, ale stále častěji si uvědomuji, že některé věci je třeba udělat. Že není možné dělat jen to, co chci. Možná to ani není správné, ale přesto to musí být.
A potom si najednou připadám moc stará na to, abych se někde na blogu vypisovala ze svých problémů (Ne že bych to někdy dělala. Doslova. Ale známe se.. xD). Najednou se mi nechce sdílet svůj život téměř s nikým, natož na blogu, kde si to může kdokoliv přečíst. Vím, že jsem nikdy nepsala moc osobních věcí, ani jsem nikdy nelitovala ničeho, co jsem zveřejnila, zároveň jsem ale taky blog nikdy nebrala jako koníček, ani jsem zde netrávila hodiny, přesto mám pocit, že už se to pro mě nehodí.
Sama jsem se pustila do něčeho o čem rozhodně nejsem přesvědčená, že je správné. A už vůbec si nejsem jistá, že je to to pravé pro mě. Dost možná jsem se pustila do něčeho, čeho můžu už brzo litovat, a neudělám s tím teď už nic. Vím, že kdybych mohla, udělala bych to znovu, ale popravdě nevím, jestli jediným důvodem není hrdost. Vím, že nechci být na nikom závislá. Mám k tomu spoustu rozumných důvodů, které si neustále opakuji, ale hlavně jim pořád ještě věřím. Chci věřit tomu, že je to správné, a že se o sebe postarám. Ale hodně se bojím, že mi to nemůže vyjít. Ani já nejsem schopná tohle všechno zvládnout. Vždy jsem byla z těch lidí, kteří se neohlíží za minulostí, ale věří v budoucnot. Protože budoucnost byla naděje. Ale teď, když je budoucnost taková mlhavá, je najednou minulost strašně fajn.

A pak je tu tenhle blog, přemýšlela jsem, že bych začala někde jinde. Přece jenom od znova. Ale pak jsem si pročetla pár svých článků a rozevřela ten šíleně dlouhý archiv, jaký má jen málokdo x) a vím, že bych toho asi litovala. V tuto chvíli opravdu nedokážu říct, jak to tu bude vypadat, sama si to nedokážu představit. Ale vím, že psát nepřestávám, teď určitě ne. Vím, že některé zážitky stojí za to si psát, a i já jsem vždy tvrdila, že blog si vedu hlavně pro sebe. Asi nikdy nebudu z těch blogerů, kteří píší několik článků týdně, ale prostě.. když mám co říct, tak to řeknu, v opačném případě mlčím. Asi tak nějak.
Nevím nakolik tenhle článek dává smysl. Takhle pozdě vznikají zvláštní myšlenky, ale snáze se píšou x)
Aloha
 


Komentáře

1 Eleanor Eleanor | Web | 9. července 2012 v 19:15 | Reagovat

To jo. Už z toho důvodu miluju své půlnoční články. :D
Taky jsem jeden z těch blogerů, kteří si píší blog pro sebe. Spíš abych nezapomínala (ať už jsou to ty důležité momenty nebo prchavé okamžiky)...
Ať už se rozhodneš jakkoliv, vždycky si ráda od tebe něco přečtu. :)

2 Vendy Vendy | Web | 9. července 2012 v 21:03 | Reagovat

Aloha?
Jakože Nazdar a šáteček?
Nojo... jestli máš pocit, že je čas se posunout dál, tak se posuneš. Možná se sem za nějaký týden vrátíš a něco připíšeš. Rozhodně blog nemaž, prosím tě, byla by to škoda. Nechápu, jak někdo pálí mosty se vším všudy...
Jestli budeš někde začínat znovu, dáš mi vědět?
Občas sem nakouknu, jestli něco přibylo nebo (nedejbože) ubylo...
A ať se ti daří v tvých plánech a předsevzetích.

3 Enelya Enelya | Web | 10. července 2012 v 8:41 | Reagovat

[2]: Ne to ne, ještě se s váma neloučím x) možná to tak vyznělo, ale nemám pocit, že bych tu měla zkončit. zatím, a potom se uvidí.. Kdybych někde začínala znovu, tak ti dám vědět x)
Ale spíš jsem tím chtěla říct, že nevím jak to tu bude vypadat, možná nebudu přispívat tak často, možná jo x) Ale nechci končit.

4 Vendy Vendy | Web | 15. července 2012 v 21:22 | Reagovat

[3]: Aspoň tak. Hezké prázdniny!

5 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 19. července 2012 v 22:44 | Reagovat

Taky jsem si právě říkala, co s tou maturitou všichni mají (zvlášť, když ji člověk nemusí udělat na první pokus), jako tzv. zkouška dospělosti mi to vážně nepřišlo. Škola mi taky nechybí a ještě méně mi chybí spolužáci, takže asi tak.
Co s blogem...mohu napsat jen to, že se nakonec stejně musíš rozhodnotu sama, protože blog je tu pro tebe. Každopádně budu ráda, když se ozveš, pokud se budeš "stěhovat"=)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama