Neexistuji proto,abych změnil svět. Existuji, abych žil svůj život způsobem, který mě učiní šťastným.

Focení tabla

5. dubna 2012 v 16:25 | Enelya |  Střípky života
Tak si říkám, že vedle ostatních "povinností" maturantů je samotná maturita úplně to nejjednodušší. No dobře, možná trochu přeháním, ale každý, kdo mě trochu zná, ví, že se jistěji cítím za fatoaparátem než před ním. Samotné třídní focení, popřípadě focení na občanky a všechny možné další kartičky, pro mě bylo vždy noční můrou. Pokud si někdo pamatuje epizodu z přátel, kdy se Monika snaží donutit Chandlera nechat se vyfotit a Chandlerovi se nedaří tvářit se přijatelně, tak já jsem na tom asi podobně. Jako malá jsem se naučila utíkat z dosahu všech foťáku a tahle tendence se mě občas ještě stále drží. I když je pravda, že už to se mnou není tak hrozné. Ale přitom na fotky z dětství se dívám neskutečně ráda, ale vždy až po nějakém čase od pořízení, kdy už mám pocit, že takhle hrozně přece už nevypadám. Potom už se sama sobě dokážu i zasmát x).

Každopádně před naším focením na tablo jsem doufala, že mě zmalují a učešou tak, že na té fotce nepůjdu poznat. Popravdě to bylo podobné jako před plesem, tehdy se všichni tvářili, že je to kdovíjaká výjimečná a zlomová akce v jejich životech, holky se snažily udělat ze sebe princezny a kdovíco ještě a celkově mi přišlo, že tomu přisuzují až příliš velký význam. Přitom pro mě to byl prostě fajn večer se třídou, se kterou zase tolik večerů netrávím, ale to bylo asi tak všechno. Bylo to fajn (Ale pořád ještě si pamatuju, že jsem nemohla na zápas!). Ono s tím focením je to podobné, skoro všichni si to užívají, holky se těší na své pěkné fotky, některé se dokonce dvaktrát převlékají (!), a mně se o tom zdá ještě dva dny poté. No, řekněme, že to mohlo být horší, naštěstí nás fotila jedna mladá fotografka, která nám těch fotek udělala hodně, takže i z mého půlmilionu jsou tak dvě použitelné xD Sice holky, které nás česaly a malovaly ze mě vytvořily něco neskutečného, ale přesto když jsem stála před tím foťákem tak jsem se moc nechytala. Tak říkám naší fotografce, že si mě bude muset korigovat, že jsem zvyklá stát spíš na opačné straně foťáku. Následně jsem popadla klobouk, který byl nejblíž, jelikož jsem netušila, co dělat s rukama, načež K. poznamenal, že ho ale neprodávám xD. Kluci tak celkově ze mě měli dobrou srandu, jelikož oni už měli odfoceno, zatímco my jsme se česaly. Ale pozitivní na tom bylo, že v naší skupince jsme se česaly jen dvě, takže to poměrně rychle odsýpalo. No po "prodávání klobouku" mi tedy zkusili navrhnout, ať ho jakože vyhazuji do vzduchu, což se ovšem ukázalo taky jako nelehký úkol. Poprvé, když jsem jej vyhodila, jsem se soustředila na chytání, až jsem zapomněla, že jsem focena, takže jsem jej sice chytla, zato ale s komickým soustředěným výrazem. Následoval výbuch smíchu a K. mě opět upozornil, že se musím tvářit na ten foťák. Druhý pokus jsem se tedy soustředila na výraz, ale zase se mi nepovedlo chytit ten klobouk. Takže následovalo několik více či méně úspěšných pokusů, z kterých stejně na fotce vypadám spíš jako uvaděčka.x) Takže zatímco téměř všichni si to focení užívali a vymýšleli nejrůznější pózy, já jsem z tama hleděla co nejrychleji vypadnout.

Následující dva dny jsem se odhodlávala se na ty fotky podívat, dokonce jsem byla rozhodnutá se na ně ani nedívat a nechat K., ať mi nějakou vybere. Jenomže potom, co se mi o tom ještě další dvě noci (Tu před focením nepočítám xD) zdálo, jsem zjistila, že pokud se na to nekouknu, tak se asi pořádně nevyspím, jsem se tedy odhodlala. A čekala jsem to teda horší, minimálně tři z nich jsou docela povedené, na nich zrovna nevypadám jak prodavačka, uvaděčka ani trestankyně, takže hádám, že ty se asi na tom table objeví.xD

Takže tolik k mému slavnému focení. Asi to nebylo až tak špatné, ale jsem ráda, že už to mám za sebou, a doufám, že nic podobného zase dlouho nebudu muset absolvovat x)

Enelya,
která už by se asi mohla začít učit, když za měsíc maturuje x//
 


Komentáře

1 Eleanor Eleanor | Web | 6. dubna 2012 v 19:53 | Reagovat

Tak to jsem celá já. :D
Z těch několika fotek, co tam ten fotograf vyfotil, se mi jich dostala jen asi polovina (což taky nechápu; a někdo jich tam má jen sedm, ale čert to vem - v kompletní sestavě to má asi jen jedna osoba z naší třídy). Tedy jsem z té poloviny vybrala dvě ucházející a už se o to nestarám. :D

2 Vendy Vendy | Web | 8. dubna 2012 v 21:46 | Reagovat

Děkuji za milý komentář u mě a přeji ti hezké Velikonoce!
(k tvému článku se určitě vrátím!)

3 Vendy Vendy | Web | 15. dubna 2012 v 17:58 | Reagovat

Koukám, že maturita se ti blíží expresní rychlostí.
Takže doufám, že jsi ponořena do učení a vynoříš se až po matuře...
Ale mezitím může být několik mezinádechů!
(Ta story s focením je dobrá, ale fotky tu žádné nevidím.
Bude nějaká?)

4 Enelya Enelya | Web | 16. dubna 2012 v 10:14 | Reagovat

[3]: Ještě ty mě děs s blížící maturitou xD já mám pořád pocit, že mám relativně dost času. xD No fotky tu nebudou, na to se moc stydím, i když by mě stejně nikdo nepoznal, protože normálně vypadám úplně jinak. Ale já neumím zveřejňovat své fotky x)

5 Vendy Vendy | Web | 27. dubna 2012 v 9:53 | Reagovat

[4]:Určitě vypadáš dobře. Ale chápu tvou nechuť k zveřejňování fotek na netu, já to taky dělám nerada a pouze vyjímečně...
A maturitu zvládneš, neboj. Profesoři budou pomáhat, oni vždycky pomáhají, a ty zřejmě nemáš s učením potíže.
Ale nerváky před maturitou jsou, byly a budou, já se taky nervačila a nikdo na mě nesměl mluvit, i když mi říkali všichni, že to zvládnu a v podstatě to samé, co jsem ti psala o kousek výš, že budou profesoři pomáhat. Popravdě, vydechla jsem si až dva dny po matuře, i když jsem už věděla, jak jsem dopadla... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama