Neexistuji proto,abych změnil svět. Existuji, abych žil svůj život způsobem, který mě učiní šťastným.

Ze zdravotní prohlídky

13. února 2012 v 22:35 | Enelya |  Střípky života
Pokaždé, když si lidi kolem stěžují, kolik toho musí k přihlášce na vysokou posílat, musím se smát. Ne že bych už měla nějakou přihlášku podanou, ale už teď mám plné zuby vyřizování všech potvrzení a papírů. A to ještě ani nemám jisté, že budu puštěna k příjmačkám. Řekla bych, že v tom tak trošku mají bordel, nebo to aspoň nemají pořádně promyšlené.
Totiž, když jsem byla na dni otevřených dveří, pominu teď fakt, že se tam všichni tvářili, že jsou strašně milí a vůbec, že je to příjemná škola, překvapilo mě, kolik toho nadělají kvůli zdravotní prohlídce. Jeden milý voják mi dokonce řekl, že musím být opatrná v tom, co do těch papírů píšu. Nechápu, proč z toho ti doktoři nadělají tolik problémů, myslím, že jim je snad všem jasné, co na budoucí studenty čeká, vědí, že ne všechno bude asi zdravotně nezávadné, ale přesto nadělají tolik caviků kolem zdravotních testů.


Tedy abych začala od začátku, první mě neskonale naštvala moje doktorka. A to tak, že i když k ní ze zásady nechodím už odmala s výjimkou pravidelných kontrol, rozhodla jsem se, že při nejbližší příležitosti změním doktora. Stejně mám už na čase. Takže než jsem se vůbec přiblížila vojenské nemocnici, měla jsem výpis z dokumentace solidně popsaný samými hloupostmi, které už ani nebyly pravdivé.
Říkala jsem si, proč v tom vlastně ještě vůbec pokračuju, vstávám v pět hodin ráno, jenom abych v 6:30 už byla nastoupená u vrátnice nemocnice a začala si obíhat všechny lékaře. Kromě toho že byla neskutečná zima a tma jsem zjistila, že každé oddělení se nachází v jiném sektoru, a jedno dokonce mimo areál. Zemířila jsem tedy do laboratoře, protože mi bylo řečeno, že to nezabere moc času, takže to stíhám ještě před psychologickým vyšetřením. Poprvé v životě mi brali krev, takže jsem nevěděla, že je třeba si to místo stlačit aspoň pět minut. Vlastně to nechápu ani teďka, ale možná to bude ten důvod, proč se mi po týdnu objevila modřina velikosti pinpongového míčku. Následně jsem dostala kelímek na moč, u něhož jsem se zdržela. Prý nezabere moc času, vždyť bylo sedm hodin ráno - takhle brzo se mi na záchod nechtělo! xD Takže jsem s vědomím, že mám spoustu času strávila asi třičtvrtě hodiny pitím vody, věřím, že aspoň 1,5 litru jsem do sebe nalít musela, načež jsem to vzdala s tím, že se tam vrátím po psychologii. Nechápu, jaktože všichni ostatní s tím neměli problém xD. V osm jsem už tedy byla nastoupena na psychologickém oddělení a vzápětí se mi začalo chtít na záchod. Původně jsem si myslela, že to vydržím, ale když jsem zjistila, že se tam můžeme zdržet až do oběda, vzdala jsem to.
Podle toho, co jsem viděla, se mi zdá, že největší problém ve zdravotních testech bývá psychologie, na které vyletí asi polovina lidí. Usadili nás u počítačů, dostali jsme spoustu instrukcí, papírů, a extra speciální propisku bez náplně, kterou všichni ihned začali zkoumat, proč nepíše. Vzápětí se ukázalo, že je to tužka na dotykový displej xD Celé ty testy mi přišli docela stupidní, jednak to byly otázky, na které vlastně ani nevím odpověď, protože mě to nikdy nezajímalo, jednak se mi při zátěžových testech testech chtělo opět strašně na záchod, takže jsem se nemohla soustředit a musela si odskočit (Zasrané pití). Po IQ testech následovalo asi milion otázek o mé osobnosti. Ok, přeháním, bylo jich asi 160, ale i tak to na mě bylo moc, vzhledem k tomu, že jsem opět potřebovala na záchod a navíc mě to asi u 50 otázky přestalo bavit, tímpádem jsem si docela dost věcí vymyslela. Popravdě nechápu, jak tomu můžou přikládat nějaký větší význam, když si tam každý může naklikat, co chce. A to se ještě docela divím, že mi to vyšlo, podle toho, co říkala paní psycholožka na závěrečném pohovoru.
Asi před 12 jsem z tama vypadla s tím, že můžu pokračovat dál v obíhání ostatních lékařů. Byla to děsná nuda, při přebíhání venkem se mi nechtělo oblékat, takže mi byla ještě zima. Navíc oddělení psychiatrie leželo trošku stranou. Do té doby jsem vlastně pořádně nevěděla, jaký je rozdíl mezi psychologem a psychiatrem, nebo spíš jsem netušila, co budou chtít zkoumat, když jsem už prošla psychologií. Ale pan doktor, který vypadal, že už v tom oboru pracuje možná až příliš dlouho se mě jenom zeptal, jestli jsem duševně zdravá a když jsem odpověděla, že ano, dal mi razítko.

Já: "A to je všechno?"
Doktor: "Až se zblázníte, zdržíte se dýl."

Výborné bylo, že všichni doktoři měli obědovou pauzu ve stejnou dobu, tímpádem jsem přišla o další půl hodinu. Vzápětí jsem však málem skončila na chirurgii, jelikož doktor se začal věnovat poznámkám mé milé paní doktorky. Kromě psychologie a laboratoře, jsem asi právě tam strávila nejdelší dobu, abych se nakonec dozvěděla, že mě pustit nemůže, ale že závěrečný posudek není na něm, takže mi k tomu něco napsal a já jsem vyrazila obíhat zbytek. Naštvaná, že jestli neprojdu, tak mě tenhle zabitý den nehorázně naštve, jsem oběhla kožní, ušní, nosní a krční, zubní a oční, kde mi paní doktorka zlepšila náladu, protože zjistila, že vlastně čočky nosit nepotřebuju, na to jsem jí řekla, že je úžasná a zmizela i se svými papíry. Ke konečnému lékaři jsem se dostala asi kolem půl třetí s pocitem, že už z tama chci co nejdříve vypadnout, ať už mi řekne cokoliv. Pan doktor byl docela rozumnej chlap, který mi sdělil, že mě bohužel pustit nemůže, ale neuzavřel mi to s tím, že mě pustí, když doložím zprávu od svého ortopeda. Dostala jsem adresu nemocnice, na kterou mám všechny ty papíry poslat, a kterou jsem ještě ten den ztratila a vyrazila domů s pocitem, že aspoň jsem tam nejela úplně zbytečně. Když už nic jiného, aspoň jsem zjistila svou krevní skupinu a dozvěděla se, že nepotřebuju nosit čočky x))

Enelya
 


Komentáře

1 Eleanor Eleanor | Web | 14. února 2012 v 19:36 | Reagovat

No tak to by mě zabilo! Ačkoliv u psychiatra bych si pobyla ráda. :D
A kam se to vlastně hlásíš? Takové množství prohlídek kvůli tomu... No a co tam dělal ten voják?

2 Enelya Enelya | Web | 15. února 2012 v 12:08 | Reagovat

[1]: No nevim, mně ti psychologové a psychiatři přišli vždycky celkem k ničemu. Stejně ti řeknou jenom to, co jim napíšeš do testů a snaží se z toho vyvodit nějaké závěry na základě nějakých svých pravidel, které používají na všechny své pacienty.. Hlásím se k vojákům, takže proto všechny ty prohlídky. Ale taky mi to příjde docela k ničemu, protože co nemáš napsané v kartě nebo jim neřekneš, tak na to nemůžou přijít..x)

3 Eleanor Eleanor | Web | 15. února 2012 v 22:10 | Reagovat

Aha. Tak to přeju hodně štěstí. :)

4 Vendy Vendy | Web | 19. února 2012 v 9:06 | Reagovat

Zlatíčko, všechno špatné je pro něco dobré.
Přinejmenším víš, že zdravotně jsi na tom celkem v pořádku, jakou máš krev a že nemusíš nosit čočky (to poslední tě muselo vážně potěšit!)
Jestli projdeš, uvidíš, ale je fakt že oni jsou docela hákliví na zdravotní stav, takže asi jen tak někoho nevezmou.
a psychotesty jsou taky důležité, píšou je i policajti nebo řidiči autobusu(prý) a patrně je to kvůli tomu, aby nějaké pako nepopadlo kvér a nevybílilo své okolí.
I když, jak píšeš, kdokoliv může podvádět a klepnout odpověď, jaká se hodí.
Tak ať se ti to podaří, dostat se na onu školu.

5 Enelya Enelya | Web | 21. února 2012 v 21:49 | Reagovat

[3]: Jo, díky.

[4]: No jo, očařku jsem tam málem objala x) No a jinak už jsem prošla, na podruhé teda. A k těm psychotestům, nevím, já jsem psychologii nikdy vážně nebrala. Chápu třeba ty zátěžové testy, nebo testy předpokladů, které dají celkem objektivní obraz schopností člověka, ale těm testům osobnosti nevěřím, mně v takových testech pokaždé vychází flegmatik - cholerik téměř nastejno, a ono si to vzájemně trochu odporuje.. A to se pak nemůžou divit, že jsem tam půlku věcí neodpověděla úplně popravdě.. Takže tak. x) No a děkuju za podporu x)

6 Bliss Bliss | Web | 28. února 2012 v 21:37 | Reagovat

Páni, úplně mi to připomnělo takovou tu pohádku, jak se kohoutek válí na zemi s nožkama nahoře a nějaký zvíře mu chce pomoct, jde za někým, ten ho pošle za jiným, to ho pošle taky k někomu další a takhle to jde dál a dál...víš, co myslím? Já nevím, jak se ta pohádka jmenuje xD
Ten psychiatr je ale vtipálek :))

7 Vendy Vendy | Web | 29. února 2012 v 23:04 | Reagovat

[6]:O kohoutkovi a slepičce, jestli se nepletu... :-)

8 Enelya Enelya | Web | 1. března 2012 v 16:44 | Reagovat

[6]:[7]: Joo, to bylo o tom kohoutovi, co mu zaskočilo, ne? xD Na to už bych si nevzpomněla x)Ani nevím, jak to nakonec dopadlo..

9 Amelie Amelie | Web | 11. května 2012 v 13:09 | Reagovat

Jeje, to by mě nebavilo, nemám ráda doktory.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama