Neexistuji proto,abych změnil svět. Existuji, abych žil svůj život způsobem, který mě učiní šťastným.

Skillet - Awake and alive

12. srpna 2011 v 19:57 | Enelya |  Hudba
Po delší době zase přidávám jednu z těch mladších písní, z alba z roku 2009. Zpěvák skupiny Skillet má strašně příjemný a nezapomenutelný hlas, kterým si mě získal hned při prvním poslechu. Kromě toho se mi dobře poslouchá i jejich zpěvačka, což se mi nestává příliš často, že by se mi líbil ženský hlas. Není to tak, že bych byla zaujatá vůči ženským zpěvačkám, jenom mi u nich v hlase prostě něco schází, což jsem si uvědomila poté, co mi známá po projetí mých 200 písniček v mp3 zaraženě oznámila, že tam nemám jedinou píseň od ženské x). Samozřejmě se najdou výjimky, ale mužský hlas bude mým uším znít asi vždy přirozeněji.
Písně od Skillet jsou úžasně energické a sedí mi jejich texty. Skupina vznikla už v roce 1996 a od té doby nahráli 8 alb, i když se členové několikrát změnili.
Skladbu Awake and alive přidávám, protože byla vůbec první, kterou jsem od nich slyšela a hned si ji zamilovala. Jako další bych mohla doporučit Hero a Comatose. x)...
It's getting harder to stay awake
And my strength is fading fast
You breathe into me at last

I'm awake I'm alive
Now I know what I believe inside
Now it's my time
I'll do what I want 'cause this is my life
here, right now
I'll stand my ground and never back down
I know what I believe inside
I'm awake and I'm alive

I'm at war with the world cause I
Ain't never gonna sell my soul
I've already made up my mind
No matter what I can't be bought or sold

When my faith is getting weak
And I feel like giving in
You breathe into me again
...

Enelya
 


Anketa

Jsem víc ovlivněn/a hlasem:

Rozumu
Srdce

Komentáře

1 Neonka Neonka | Web | 14. srpna 2011 v 21:47 | Reagovat

Konečně někdo, kdo má objektivní názor na písničky =D jinak mně se líbí písně jak s mužským, tak i s ženským hlasem, záleží mi spíš na samotné písničce =)

Jinak k anketě... Řekla bych, že u mě je to tak napůl. Někdy poslechnu své srdce, někdy se zas řídím rozumem. Záleží na situaci. Naposledy jsem však dala na rozum, proto můj hlas patří jemu.

2 Vendy Vendy | Web | 16. srpna 2011 v 19:49 | Reagovat

Vidíš, takhle mě nenapadlo uvažovat. Mně se ženské hlasy v písničkách líbí a nenapadlo mě, že by jim něco chybělo. Tahle písnička je dobrá, energická. Já mám ráda i hedvábný hlas Enyi nebo Sarah Brightman, některé písničky Tarji Turuner, Anastacie (ale tu nemusím pokaždé), a taky zpěvačky ze skupiny Whithin Temptation a Evanescence, ta má zajímavý hlas, od křehkého po kovově řezavý.
Z našich zpěvaček nevím, jakou bych vybrala, Bartošová je cukrkandlová a navíc blbá, Bílá má dobrý hlas, ale je moc vyumělkovaná. Zagorová je klasika, ale jede v určitých tóninách. Jo, vzpomněla jsem si - vynikající Marie Rottrová a Hana Hegerová.

3 Enelya Enelya | Web | 22. srpna 2011 v 21:42 | Reagovat

[1]: Tak zrovna objektivní asi moc není xD

[2]: To není tak, že by na ženském hlasu bylo něco špatně, spíš si často říkám, že zazpívat to určitý zpěvák, znělo by to lépe. x) Přirozeněji. Možná proto zpěvačky nevyhledávám. Neznamená to, že ženské nemají dobrý hlas.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama