Neexistuji proto,abych změnil svět. Existuji, abych žil svůj život způsobem, který mě učiní šťastným.

Holandsko 2008

22. listopadu 2008 v 11:31 | Enelya |  Nevšední okamžiky
(Pozn.: Z historie min. blogu)
Tak tady jsou mé dlouho slibované zážitky z holandska, poněkud delší článek opět. xD Jsem na sebe pyšná.
1. Cesta busem
Dlouho očekávaný výjezd 21:30. Na ten jsme se s K. tak dlouho těšili. Přijel pro nás krásnej velkej dvoupatrovej autobus, tak jsme s Pe. zabrali pěkné místo nahoře uprostřed. Asi půl hodiny po výjezdu se Pe. odebrala dozadu, kde všici chlastali. Kolem půl jedné se pak většina odebrala ke spánku, jenom já, Ch., Julka, K. a Jura jsme probírali témata jako komunismus, nacismus až do čtyř do rána… Samé lepší..

2. Den
Další den dopoledne jsme dojeli do Lucemburska. V autobuse už se pomalu nedalo dýchat, takže jsme byli rádi, že jsme vysedli. Byli jsme tam kdesi v nějaké katedrále, nebo chrámu, nebo co to bylo. Nevím.. Nic moc nám k tomu neřekli. Vlezli jsme tam a zase jsme vylezli..
Kolem třetí jsme dojeli do Bruselu. Pokoj jsme chtěli po pěti. Po pěti nebyl. Napsali jsme se na pokoj pro šest. Já, Be., jane, Ch. a Lucy a čekaly, kdo na nás zbyde. Sabina.. Nějak zvlášť ji nemusím, ale tak jednu noc mi to nějak zvlášť nevadilo.. Pokoje byly hrozné, sprchy ještě horší. Byla tam betonová vanička a bylo to opravdu odporné. Taky jsme tam někam šli a taky po mě nechtějte vědět co to bylo. Potom jsme zamířili někam do centra na večeři. Číšníci byli naprosto neschopní. J. to odborně posoudila. xD Navíc jídlo bylo opravdu hnusné. Teda ta polívka, co měla být zeleninová a žádná zelenina v ní nebyla. Místo toho to vypadalo jako gulášová a smrdělo a chutnalo to po mořských živočichách. x// Druhé jídlo celkem ušlo, až na to, že hranolky už byly studené, poněvadž mezi jednotlivými chody dělali bůhvíproč půlhodinové přestávky. A po tom dezertu jsme se sešli téměř celá skupina na Wc xD. A to si nedělám srandu.
Na pokoji dělala B. Jane rasty. Do červena, takže vypadá jak oheň. Ale já jsem měla hezčí x) (Už jsem je sundala, asi před dvěma týdny..) Za chvíli to bude mít celá škola. Neměli jsme s Ch. co dělat, tak jsme dělali kraviny s našima plyšákama xD potom chtěla Ch. spát, tak jsem přešla za L. a ta mi nejdříve shodila dolů méďu, potom deku, a potom mě zhodila celou.. x/)Pak usnula L.. Já jsem pak usnula asi kolem půl druhé.

3. Den - Příjezd
Do Leidschendamu jsme přijeli asi kolem třetí. bylo to vtipné setkání, poněvadž jsme s Natasjou (Mou partnerkou) vůbec nevěděli co říct xD Šli jsme kamsi do auly, kde jsme dostali pití a měli jsme si popovídat s tím partnerem. Ehm.. Ještě že s náma u stolu seděla k. se svojí hol. a Lea se svojí. Pak nás
provedli po škole. Zjistili jsme, že mají mnohem lépe vybavenou školu než my! Což není zas tak překvapivé x/ Místo šaten mají skříňky, mají krásnou velkou učebnu pro IVT s nejmodernějšími počítači, mají krásné nové židle a stoly..
Pak už jsme jeli do rodin. Svezli jsme se s Leou, její holandankou a její máti. Natasjina máti přišla z práce chvíli po nás. A pak jsme hráli hru, myslím, že se to jmenuje nějak Cluvejdo, ale nevím ja se to píše. Jelikož jsem to viděla poprvé a ještě v holandštině, bylo jasné, že to projedu. ALe ta hra se mi líbila, chcu ju k vánocům. xD Zaujala mě ta jejich večeře. Byly to v podstatě palačinky, akorát se slaninou a oni si na to dávali ještě med, nebo cosi sladkého. x/
Večer jsme šli někam do parku, kde bylo hodně lidí z Exchangu. S Be. jsme to tam všechno prošli. Lenka s K. poprvé zkusili cigarety. Nejlepší stejně bylo, když se tam všem chtělo na WC a my s Be. jsme šli někam do lesa a pak jsme se vrátili a tak dlouho jsme do Lucy hustili, že jsme šli do jednoho domu a slušně poprosily, jestli nemůžeme jít na WC, až nám skoro věřila. ( "Já bych tam šla, ale nebude to blbý, když už jste tam byli vy?")
První pocity z rodiny byly skvělé. Schytala jsem pravděpodobně jednu z nejlepších rodin, kterou jsem mohla. Co jsem tak poslouchala, někteří to měli hrozné. Ale uměli tam všichni strašně dobře anglicky. Protože mají anglickou televizi pouze s holandskýma titulkama, tak jsem jim sotva rozumněla xD Hlavně, že kvůli mě mluvili anglicky i mezi seobu. Spala jsem s Natasjou v jejím pokoji na matračkách. Kromě její postele, matraček, stolu a skříně tam nebylo ani půl metru místa. Ale měla to tam útulné.. Akorát, co mě zarazilo, že se chodí sprchovat holanďani většinou ráno. Když si představíte, že příjdou spocení z venku a jdou do postele.. No bléé.. Ale tak v pohodě, pustili mě do sprchy večer. xD

4. Den - Leidschendam
První poznatek po ránu - Na snídani si dávají nějaké čokoládové cosi, co my normálně sypeme na dort. A k tomu si vezmou vajíčka smažená se slaninou.. Zajímavá snídaně - já bych se asi poblila. xD Sraz v 10:30 ve škole, kde jsme hráli nějaké trapné hry. Pak jsme měli za úkol jít v nějakých skupinkách a se svým partnerem se vyfotit v určitých daných místech. (hm... interesting) Od 15:00 jsme měli volno s rodinou. No a večer jsme jeli s N. na basket. Její otec je trenér jejího družstva, a ten večer měli nějaký zápas. Hrála tam i Eline - holanďanka od Leni, takže jsme jeli spolu. Celkem v poho. S Le. jsme skvěle pokecaly a byly jsme obě rády, že nemusíme být s tou rodinou samy. xP Přijeli jsme asi v devět, možná v deset.. nevím, jeli jsme k "nám". Naše holanďanky se šli osprchovat a pak jsme do půl dvanácté hrály nějakou stolní hru, co jsem prohrála, ale jenom těsně. A náhodou mi to šlo xD Šla jsem spát asi kolem půlnoci..

5.Den - Drievliet
V neděli jsme spali do 10. Měli jsme celodenní program s rodinou. My a okruh přátel od mé partnerky jsme jeli do zábavného parku Drievliet.. Spousta hosrkých drah, atrakcí a všeho takového. Škoda, že něco takového nemáme i tady.. Strávily jsme tam celej den a potkaly tam snad 90% třídy x) Hned zrána jsme šli s Lenčou na jednu atrakci, co se jmenovala Lunetic. Celé se to točilo a přitom se to ještě kývalo a letělo to asi do výšky 75 stupňů. Šla jsem tam dvakrát po sobě a hned poté na nejhorší horskou dráhu, co se tam nacházela. No co myslíte, bylo mi fajn? xD Ale pak už to zase bylo Ok.. Někdy odpoledne se mi udělalo znova blbě, tak jsem si šla koupit lízátko s Be, Julkou a Barčou. předem jsem to řekla

své holanďance, ale ta mi vzápětí stejně volala. No ano, Holandská inteligence.. Ale ona byla jinak fajn x) Večer, myslím, že to byl on, jsme se šli dívat na film k Lenčiné holanďance. Byl to nějaký film s Hilary Duff. Celkem jsme šuměli, jak ji naše holanďanky úplně zbožňovaly. Navíc celej ten film byl přímo americkej slaďák x/ jak odporné..
6.Den - Cycling
V pondělí jsme měli jet někam na kolách na fotbalovej stadion Ado. Ještě předtím byly v tělocvičně nějaký hry. Tělocvičnu měli bezvadnou, možná 1,5x větší než my. Přitom my máme strašně krásnou a velkou tělocvičnu. Takže to jsme čuměli. Navíc to tam ani neklouzalo, což bylo též fajn. Potom tu tělocvičnu rozdělili na čtvrtiny a nás rozdělili na čtyři družstva. Byl tam 2x fotbal, florbal a volejbal. Vůbec jsme si skoro nezahráli, poněvadž nás tam bylo strašně moc, ale aspoň jsme je s Bejbe naučili hrát florbal x) Dali jsme asi 4 branky. Ale teda ty jejich mini branky a mini hřiště a hlavně ty jejich klacky dole zakončený hákem, co se tvářili jako hokej, to bylo něco. Pak tam jeden borec machroval a rozšlápl míček xD Pak nás rozdělili asi na 8 družstev a jeli jsme na stadion, člověk by čekal půldenní výlet minimálně a ono to bylo asi 15 minut od školy. Omg.. Prohlídka byla nudná. Pak ve škole byla generálka na Open stage, který bylo večer. Byli tam Holanďani, Češi, Francouzy, Italové, Španělé a já nevím co všechno. Češi to měli nejlepší x)

7. Den - The Hague
Další den jsme byli rozděleni na tři skupiny. První dvě jeli buse, třetí tramvají. Kde myslíte, že jsem byla? No, ale tak aspoň jsem byla s Be., Ch., Irčou.. Neprve jsme šli do nějakého muzea obrázů, kde nám dali sluchátka a my museli hodinu chodit po obrazárně a poslouchat anglický kecy o tom, co se na obrázku nachází... Pak jsme šli do muzea, kde byli nějaké mučící nástroje.. Čekala jsem, že to bude více zajímavé. Hlavně, že to tam smrdělo. O hodině rozchodu jsme šli s Bejbe, Julkou, CH. a Lucy do Rockshopu. Kráásný věci. A potom jsme už zase s celou skupinou šli někam k parlamentu, kde jsme dostali malou dávku zmrzliny od svých partnerů a čekali na nějakýhoposlance, až kolem nás projede autem. ( Úplně nechápala xD) No a večer byla diskotéka v aule školy..

8. Den - Leiden
To už jsme konečně jeli všichni busem. Seděli jsme po třech s Adel a K.. Jeli jsme někam do Laidenu nejdříve na 1.5 hodinovou vyjížďku na lodi, kdy jsme s Be. a jane seděli na "přídi" a u každého "mostu" jsme se museli shýbat dolů. Boring, boring, boring!! (Ale fotky jsou od tama pěkné.. celkem x)
Pak jsme šli do nějakého přírodo-věděckého muzea, kde byla taky přednáška v angličtině a já už se jenom těšila, až si někde sedu. Pak jsme měli asi hodinu na nákupy, což se nám s Be. nechtělo, tak jsme si šli sednout na lavičku a pozorovali jsme holuby.
Večer jsme šli někam do skate parku, kde sice bylo tak 7 lidí x 2, ale pohoda. Všichni jsme pak páchli cigárama. Ještě Kjus a Ráďa šli do obchoďáku koupit pivo.

9. Den - Scheveningen
Poslední den jsme jeli autobusem do Scheveningamu. Tam jsme šli nejdřív na bowling, kde jsem nejdřív vyhrávala a nakonec prohrála. A potom jsme měli rozchodna pláži a na nákupy.. Nakoupili jsme spoustu jídla do busu a já jsem si koupila úžasnej velkej modrej hrnek s obrázkem nějaké budovi v Hol. xP
V pět odpoledne jsme odjížděli domů. Hned po výjezdu v buse komunismus a jídlo xD jenom Julka se nechtěla přidat.
Pak večer, když už všichni spali, jsme zase vedli zajímavé rozhovory hlavně s Chi. a Jurou. Ostatní včetně K. už spali x) K. se natáhla i přes moje sedadlo, takže jsem půlku noci strávila na zemi, abych viděla na Ch. a Juru. Poté Vojta ve spánku vykopl ze sedadla Juru a sebral mu deku. A vůbec Vojta byl celou noc vtipnej. Takovej ten stav jak spíte, ale přesto jste vzhůru - jestli víte, co tím myslím.. Nejlepší hlášky.. xD ("Kolik je nula pět nula šest?" (Pozn. Dívá se na hodiny)
"Můžu si zpívat? - eeee---e-e-eee---e" ) xD


Asi tak. Musím říct, že to byla parádní akce se třídou x) Jela bych znova.. xP
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama